Chceme konec politických trafik na Praze 4

Chceme konec politických trafik na Praze 4

V době nastupující ekonomické krize se budou muset uskromnit všichni. Z tohoto důvodu považují kandidáti „ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4“ za prioritu, aby politici šli příkladem. Navrhují proto snížení počtu uvolněných zastupitelů městské části maximálně na čtyři. Placenými zastupiteli by nově byli jen členové rady – starosta a místostarostové – s kompetencemi pro životní prostředí, sociální politiku, školství a dopravu. Nyní jsou z rozpočtu městské časti placeni starostka, tři místostarostové, dva členové rady a k tomu ještě tři předsedové výborů zastupitelstva.

Kvůli drastickému zvyšování cen a rekordní inflaci se prakticky každý den snižuje životní úroveň všech občanů České republiky. Považujeme proto za nepřijatelné, aby z našich daní byl placen rostoucí počet politických trafikantů. „Problematice životního prostředí, sociálních věcí, školství a dopravě je opravdu nutné se věnovat na plný pracovní úvazek. V ostatních oblastech ale má městská část jen omezené pravomoci, takže tuto činnost mohou radní či zastupitelé vykonávat vedle svého zaměstnání či podnikání, prostě ve volném čase. Současný stav, kdy si Praha 4 platí devět takzvaných uvolněných zastupitelů, považujeme za neudržitelný a nemorální. Problém se týká i předsedkyně kontrolního výboru, která je sice z opozice, ale o jejím platu rozhodují koaliční zastupitelé, které by měla z titulu své funkce kontrolovat,“ uvádí kandidát na starostu Petr Horálek.

„Chceme postupovat transparentně a férově, proto odmítáme navyšovat počet neuvolněných místostarostů. Nelíbí se nám ani představa neuvolněného starosty či starostky. Tím by se totiž příliš peněz neušetřilo. Pokud se ale bude realizovat náš návrh, tak by Praha 4 získala dodatečné finanční zdroje na odměny pro přetížené úředníky, kteří přicházejí do pravidelného styku s občany, například při vyřizování sociální agendy nebo vydávání občanských průkazů. Jejich příjem je totiž vázán na tabulkové platy stanovené vládou, které byly naposled zvyšovány k začátku roku 2020. Úředníci městské části se navíc nacházejí v nižších tabulkách než jejich kolegové z ústředních orgánů statní správy,“ vysvětluje Petr Pravda z kandidátky ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4.

„Zavazujeme se, že nebudeme členy koalice ani nepodpoříme radu, kde budou více než čtyři uvolněné funkce pro politiky. Tak vypadá skutečná solidarita politiků s občany v době nastupující ekonomické krize,“ dodává kandidát na starostu Petr Horálek.

ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4

Telefon: +420 607 760 433

E-mail: petr.horalek@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>