Nová služba senior taxi pomůže seniorům i handicapovaným žít co nejdéle doma

Nová služba senior taxi pomůže seniorům i handicapovaným žít co nejdéle doma

Praha 4 má nejvyšší průměrný věk svých obyvatel mezi centrálními částmi hlavního města. Kandidáti z „ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4“ proto ve svých programových prioritách pro komunální volby počítají se zřízením senior taxi. Jde o službu určenou občanům od sedmdesáti let a držitelům průkazů TP, ZTP a ZTP/P.

Pomoc seniorům či lidem se zdravotním omezením byla, je a vždy bude jednoznačná priorita sociální demokracie. „Současné vedení radnice bohužel vůbec nezvládlo zahájit stavbu nového domova seniorů Hudečkově ulici, natož na něj najít peníze. Uspořádalo pouze bizarní divadlo s klepáním na údajný základní kámen. Náš návrh na novou službu senior taxi ovšem vychází vstříc lidem, kteří chtějí co nejdéle plnohodnotně žít ve svých domovech, ve svém přirozeném prostředí, a to navzdory vysokému věku nebo horšímu zdraví. Senior taxi umožní dopravu po Praze za symbolickou cenu, a to do zdravotnických zařízení a na úřady jako třeba polikliniky nebo pošty. Podobná služba již funguje v jiných městských částech, kde jsme se inspirovali,“ říká lídr kandidátky Petr Horálek.

Senior taxi pomůže nejen významné části obyvatel Prahy 4, ale také ke zlepšení životního prostředí. „Pro tuto službu plánujeme zakoupit s využitím evropských dotací minimálně dva elektromobily a vybudovat pro ně nabíjecí stanici na území městské části,“ vysvětluje Petr Pravda, který rovněž kandiduje za „ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4“. Provoz nově pořízených elektromobilů bude ekologický, ale i ekonomický. „Počítáme s tím, že radnice je využije také pro rozvážku jídel seniorům, případně i pro další sociální služby. Nemůže se tak stát, že by vozy nečinně zahálely,“ dodává volební manažer Pavel Traub.

ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4

Telefon: +420 607 760 433

E-mail: petr.horalek@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>