Předsedkyně MO 01 Libuše Pešlová  u ministryně MPSV

Předsedkyně MO 01 Libuše Pešlová u ministryně MPSV

V pondělí 6. srpna 2018 přijala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zástupce Odborové komise při ÚVV ČSSD, jejichž členkou je i Libuše Pešlová, aby si vyslechla jejich názory, cíle a priority, které se týkají práce, zaměstnanosti a mezd.

Byly představeny cíle a priority, které byly připraveny již pro minulé vedení strany. Jednalo se např. růst platů a mezd – KONEC LEVNÉ PRÁCE, minimální mzda nejméně 40% průměrné mzdy, nejméně 5 týdnů dovolené všem zaměstnancům ČR, pracovní neschopnost první 3 dny ve výši 60%, nepřipustit nekontrolovatelný příliv zahraničních pracovníků ze zemí mimo EU, zpřísnění kontrol při porušování pracovněprávních předpisů, omezit (zrušit) agentury práce, vrátit povinnost zaměstnavatele hlásit volná místa na Úřadu práce a také vrátit hlavní úlohu ÚP pro kterou byl zřízen, tzn. nabídka práce, rekvalifikovat jen pro konkrétního zaměstnavatele – podmínka udržení pracovního místa, posílit význam sociálního dialogu na základní úroveň firem a krajů nebo při výběrových řízeních zařadit pro firmy povinnost vést sociální dialog.

Libuše Pešlová, prezentovala práci Odborové komise za období od jejího vzniku, a to od roku 2012. V komisi působí řada odborníků, jak z řad ČSSD, tak i nestraníků, kteří z nejrůznějších důvodů, nejsou členy strany, ale souhlasí s ideovým a programovým záměrem. Komise řeší dlouhodobé, programové a koncepční otázky, tak aktuální  problémy.

Na závěr se ministryně se zástupci Odborové komise dohodla na pravidelném čtvrtletním setkávání.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>