Voda nesmí být dražší než pivo, natočte  si ji zdarma v restauracích a obchodech

Voda nesmí být dražší než pivo, natočte si ji zdarma v restauracích a obchodech

Základem života i našeho těla je voda. Velký počet teplých dní během letošního léta ještě zdůraznil potřebu dodržování pitného režimu. Kandidáti ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4 proto přicházejí s nápadem, jak obyvatelům a návštěvníkům největší pražské městské části zajistit bezplatnou službu natočit si kohoutkovou vodu do přinesených láhví. Současně navrhují ocenit či zvýhodnit restaurace, které nabízejí svým hostům točenou vodu zdarma.

Přišli jste někdy do restaurace, chtěli si objednat kohoutkovou vodu a byli jste odmítnuti? Nebo vám byla místo toho nabídnuta balená voda v plastu či ve skle, ovšem dražší než nejlevnější pivo na nápojovém lístku? Procházeli jste se Prahou 4 a marně hledali, kde si dočepovat pitnou vodu do lahve přinesené z domova? Pokud jste si na předchozí otázky odpovědi kladně, máme pro vás řešení.

Tato myšlenka vychází z úspěšného studentského projektu „Dolej si“, se kterou přišli studenti Univerzity Palackého v Olomouci. „Nyní ji chceme aplikovat v masovém měřítku. Lidé si tak při svých cestách po městské části nebudou muset tahat plné lahve vody. Princip je přitom jednoduchý: restaurace, ale také obchodní centra či další provozovny umožní občanům natočit si bezplatně kohoutkovou vodu. Za odměnu pak budou samosprávou zvýhodněni propagací zdarma na webových stránkách Prahy 4, na jejím profilu na Facebooku nebo v časopise Tučňák. Podobná forma odměny by se týkala i restaurací, které svým hostům dávají kohoutkovou vodu zdarma. Jejich seznam bude městská část zveřejňovat a propagovat,“ říká kandidát na starostu Petr Horálek.

Lidé poznají restaurace, obchody a další místa zapojená do projektu podle piktogramu na dveřích či u vstupu. Pokud zjistí problémy, budou moci své připomínky nahlásit radnici. „Díky kohoutkové vodě zdarma si nejen ochráníme zdraví lepším pitným režimem, ale také ušetříme, což v dnešní době zdražování ocení čím dál více spoluobčanů. Mezi pozitivní efekty patří také snížení zbytečného plastového odpadu, takže podpoříme i přírodu,“ dodává Filip Outrata, který rovněž kandiduje za ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4.

 

ČSSD a nezávislí: Solidarita pro Prahu 4

Telefon: +420 607 760 433

E-mail: petr.horalek@gmail.com

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>